SERWIS INTERNETOWY GMINY LATOWICZ
  • godziny pracy

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA w GMINIE LATOWICZ

Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu Działania w dziedzinie kultury Gmina Latowicz opiera na rocznym planie imprez kulturalnych – wśród nich ważne miejsce zajmują te, które na stałe wpisały się w kalendarz i stanowią już lokalną tradycję. Wielką wagę przywiązujemy do uroczystości patriotycznych, którym nadaje się szczególną oprawę. Należy do nich przede wszystkim upamiętnienie kolejnej rocznicy odbicia Polaków więzionych przez hitlerowców w budynku szkoły w Latowiczu w dniach 18 – 22 lutego 1944 r.. Uroczystości te są zawsze organizowane we współpracy ze środowiskiem kombatantów.
Po mszy świętej, przy dźwiękach orkiestry strażackiej następuje uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich uczestników do Zespołu Szkół w Latowiczu, gdzie pod tablicą upamiętniającą odbicie więźniów składane są kwiaty i wieńce, odbywa się apel pamięci. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy jak również zaproszeni goście spotykają się w Zespole Szkół w Latowiczu aby uczestniczyć w patriotycznej uroczystości przygotowanej przez nauczycieli i młodzież szkolną.

Dożynki Gminno - Parafialne mają służyć dobrej zabawie mieszkańców w każdym wieku. Udział w nich biorą mieszkańcy poszczególnych sołectw przedstawiając wieńce dożynkowe, które są później wysoko oceniane na dożynkach powiatowych, wojewódzkich, diecezjalnych. Przedstawiciele wsi prezentują swój program artystyczny z aspektem lokalnego folkloru. Sprzyja to budowie poczucia wspólnoty lokalnej.

Gmina Latowicz wspiera działalność Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które organizuje spotkania dla swoich członków z okazji świąt, wyjazdy na wycieczki; aktywizuje seniorów do uczestnictwa w życiu społecznym i wspólnego działania.

Swoje miejsce na mapie kultury ma także Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu. Siedziba biblioteki mieści się w budynku Zespołu Szkół w Latowiczu z oddzielnym wejściem i podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Dzięki niej mieszkańcy mogą korzystać:

  • z bogatego księgozbioru podręcznego
  • zestawem 20 tytułów czasopism
  • możliwość wypożyczania książek, lektur szkolnych i podręczników akademickich
  • darmowego dostępu do komputerów i internetu
  • możliwość skorzystania z drukarki, ksera i faksu
Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu
Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu


KONTAKT :

Telefon: (25) 752 40 53 :: e-mail : bibliotekalat1@o2.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
08:00 - 16:00 08:00 - 16:00 08:00 - 16:00 10:00 - 18:00 10:00 - 18:00 08:00 - 12:00