SERWIS INTERNETOWY GMINY LATOWICZ
 • godziny pracy

WIADOMOŚCI LATOWICKIE - archiwum
31-12-2012

Główny Inspektor Sanitarny24-12-2012

XIX SESJA RADY GMINY LATOWICZ

Na 28 grudnia br. (piątek), na godzinę 10.00 zwołana została ostatnia w roku 2012 sesja Rady Gminy.

Sesja odbędzie się w Urzędzie Gminy.

W proponowanym porządku obrad znajdują się m.in. następujące sprawy:

 • uchwalenie budżetu gminy na rok 2013
 • uchwalenie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy oraz określenie sposobu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów od mieszkańców
 • przekształcenie Szkoły Podstawowej w Dębem Małym w filię Szkoły Podstawowej w Latowiczu
 • uchwalenie Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2013
 • nadanie nazw ulicom w Latowiczu (sprawa dotyczy tylko tych dróg i ulic, które dotychczas nie miały nazw – np. na Rozstankach i Wymyślu)

Szczegółowy porządek obrad wraz z projektami uchwał dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej.18-12-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na wynajem części zabudowanej nieruchomości położonej w miejscowości Latowicz.
Przetarg odbędzie sie 24 stycznia 2013 r.(czwartek) o godz. 10.00
Wadium płatne do 21 stycznia 2013 r.

Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik18-12-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza I publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Dębę Małe.
Przetarg odbędzie sie 24 stycznia 2013 r.(czwartek) o godz. 12.00
Wadium płatne do 21 stycznia 2013 r.

Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik17-12-2012

III Gala Wolontariatu

Odbyła się w czwartek, 13 grudnia w Miejskim Domu Kultury. W jej trakcie wręczono statuetki Wolontariusza Roku 2012 i Pomagam Pomagać 2012.

– W 2009 r. stwierdziliśmy, że na terenie powiatu potrzebne jest miejsce, które będzie propagować i wspierać rozwój wolontariatu. Dzięki pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie udało się nam stworzyć Powiatowe Centrum Wolontariatu. Od tamtego czasu przeszkoliliśmy kilkuset wolontariuszy. I przez trzy lata udało się nam dokonać, jak to mówimy – wielu powiązań pomiędzy wolontariuszami, organizacjami i osobami, które potrzebowały wsparcia. A sama Gala Wolontariatu ma służyć wyróżnieniu i docenieniu ludzi, którzy angażują się w pomoc na rzecz innych – powiedział otwierając uroczystość Marcin Stefanowicz, koordynator Powiatowego Centrum Wolontariatu w Mińsku.

Niezmiernie miło poinformować, iż Anna Świątek oraz Monika Tymińska, opiekunki grupy wolontariuszy z Latowicza otrzymały statuetkę Pomagam Pomagać 2012. Nagrody wręczyli Janusz Zdzieborski, dyrektor PCPR oraz Krzysztof Płochocki, wicestarosta miński.

– To dla nas wielka satysfakcja i bardzo dziękujemy za docenienie tego, co robimy. Ale chciałabym podkreślić, że nasza praca nie byłaby możliwa, gdyby nie wolontariusze i wszystkie osoby, które nas wspierają. Staramy się w naszym środowisku lokalnym zaszczepiać jak najwięcej dobra i chęci pomocy innym. Każdy gdzieś się spieszy, ma swoje sprawy, ale warto dostrzec drugiego człowieka, który czasem potrzebuje po prostu dobrego słowa i zwykłego, ludzkiego gestu solidarności – zapewniła Anna Świątek, odbierając statuetkę.

Serdecznie gratulujemy.

Źródło: http://minskmaz.com/news/iii-gala-wolontariatu

Galeria z III Gali Wolontariatu ->> Link13-12-2012

Zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim12-12-2012

VIII Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego

Dnia 11 grudnia 2012r. w sali konferencyjnej firmy Rapit w Latowiczu, odbył się VIII Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego.

Otwarcia konwentu i przywitania zaproszonych gości i uczestników dokonał Wójt Gminy Latowicz - Bogdan Świątek - Górski. Następnie swoje prezentacje i wystąpienia przedstawili zaproszeni goście:

 • Jacek Wysocki - Dyrektor PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki,
 • Grażyna Borowiec - Dyrektor PUP w Mińsku Mazowieckim,
 • Mieczysław Romejko - Dyrektor SPZOZ w Mińsku Mazowieckim,
 • Czesław Witold Gągol - Prezes Mazowiecko Mińskiego Stowarzyszenia "Nasz Szpital",
 • Marta Niedzielska - Zastępca Dyrektora Wydziału Finansów Mazowieckiego Urzędu Wójewódzkiego w Warszawie,
 • Urszula Ozga - Komendant OHP w Mińsku Mazowieckim,
 • Tomasz Gójski.
Po zakończeniu prezentacji oraz dyskusji w zakresie tematów, Wójt Gminy Latowicz Bogdan Świątek - Górski złożył wszystkim zebranym, serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, po czym rozpoczęło się spotkanie wigilijne.12-12-2012

Relacja z VI Powiatowego Forum Klubów i Organizacji Sportowych

Dnia 6 grudnia 2012r. w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki, odbyła się VI edycja Powiatowego Forum Klubów i Organizacji Sportowych. Gościem specjalnym był znany judoka, mistrz olimpijski - Paweł Nastula.

Gminę Latowicz reprezentował Wójt Gminy Bogdan Świątek - Górski wraz z Andrzejem Gizińskim, Mariuszem Prekuratem oraz Arkadiuszem Reda.

Do zapoznania się ze szczegółową relacją zapraszamy na stronę internetową Powiatu Mińskiego, dostępną pod podanym adresem ->> Link12-12-2012

XII Mikołajkowy turniej o puchar Wójta Gminy Latowicz

Corocznie w gminie Latowicz w miesiącu grudniu organizowany jest integracyjny, sportowy Turniej Mikołajkowy o puchar Wójta Gminy Latowicz. W roku 2012 odbyo się już XII spotkanie pod nazwą "Sportowych Mikołajek", organizatorem był Zespół Szkół w Latowiczu pod patronatem Wójta Gminy Latowicz. Dnia 7 grudnia 2012 r. w zawodach tych udział wzięły reprezentacje Gimazjum z Latowicz i Gimnazjum z Wielgolasu oraz dwóch zaprzyjaźnionych z sąsiednich gmin tj. Gimnazjum z Żakowa i Gimnazjum z Parysowa.
Dnia 10 grudnia 2012 r. w zawodach udział wzięli reprezentacje szkół podstawowych z terenu gminy Latowicz: Szkoła Podstawowa z Dębęgo Małego, Szkoła Podstawowa z Wielgolasu i Szkoła Podstawowa z Latowicza.
Celem tych spotkań jest:
 • popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży,
 • promowanie aktywności fizycznej,
 • wyłonienie utalentowanej młodzieży,
 • stosowanie zasad "fair-play" w sporcie i życiu,
 • integracja uczniów z różnych szkół.

Puchar za zajęcie I miejsca w XI Turnieju Mikołajkowym o puchar Wójta Gminy Latowicz wywalczył, jak przed rokiem Zespół Szkół w Latowiczu. Na drugim miejscu "Ex aequo" znalazły się Szkoły z Wielgolasu oraz Parysowa. Trzecie miejsce przypadło Szkole im. Zawiszy Czarnego w Żakowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.
Galeria z turnieju Przejdź do galerii


04-12-2012

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

W związku z ogłoszonym konkursem ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej”, Poddziałania 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – projekty konkursowe” na wyodrębnione projekty współpracy ponadnarodowej i/lub projekty z komponentem ponadnarodowym zaplanowanym do realizacji na etapie opracowania wniosku o dofinansowanie, w załączeniu przekazujemy Państwu treść ogłoszenia w języku polskim i angielskim. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać od 10 grudnia 2012 r. do 10 stycznia 2013 r.

Treść ogłoszenia w języku polskim, w języku angielskim


04-12-2012

Urząd Marszałkowski WL zaprasza na wirtualny spacer po inwestycjach

Wirtualna wycieczka po unijnych projektach Regionalnego Programu Operacyjnego

Pogoda za oknem nie zachęca do wycieczek. O tej porze roku nie zobaczymy też wielu atrakcji turystycznych w regionie. Ale to tylko pozory. Dzięki wirtualnemu spacerowi po projektach dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego możemy zwiedzać znane, ciekawe i tajemnicze zakątki województwa lubelskiego nie wychodząc z domu. W ich odnowieniu, stworzeniu, czy budowie pomogły środki z Unii Europejskiej.

Gdy w Brukseli toczą się rozmowy nt. przyszłości polityki spójności, w województwie korzystamy jeszcze z unijnego budżetu na lata 2007-2013. Rozdysponowaliśmy już ponad 90% z 1,193 mld euro, które trafiły na Lubelszczyznę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tych funduszy udało się sfinansować 1 440 różnych inwestycji w całym regionie. Teraz kilkunastu z nich możemy przyjrzeć się bliżej. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

Klikając w Wirtualny spacer rozpoczniemy wirtualną wycieczkę po projektach wspartych z RPO. Zwiedzimy Muzeum na Zamku w Lublinie, gdzie obok sal wystawowych, możemy uchylić drzwi do pracowni konserwatorskich, na co dzień niedostępnych dla turystów. Odwiedzimy „Piwnicę pod Fortuną", Archikatedrę Lubelską oraz Centrum Dyspozycji Mocy lubelskiego MPK. W krótkim czasie przenosimy się do nowej biblioteki głównej Uniwersytetu Przyrodniczego lub klasztoru pobrygidkowskiego. Zaglądamy też do Zamościa, gdzie obok znanych zabytków możemy udać się na spacer po jedynym w Polsce Wschodniej ogrodzie zoologicznym, przejść trasą turystyczną w podziemiach Oficyn Ratusza oraz obejrzeć ciekawie zaprojektowane Centrum Kultury Filmowej.

Większość wirtualnych spacerów ogranicza się jedynie do klasycznego zwiedzania. Wycieczka po projektach Regionalnego Programu Operacyjnego jest znacznie ciekawsza. Wszystkie panoramy możemy obejrzeć w kolorze, czarno-bieli oraz sepii lub zmienić ich jakość z HD na SD i odwrotnie. Nowością jest możliwość wysłania e-pocztówki z dowolnie wybranego miejsca, które aktualnie oglądamy, pobrania specjalnego wygaszacza ekranu oraz nocnego zwiedzania niektórych inwestycji. Każdy z projektów posiada krótki opis (w czterech wersjach językowych do wyboru), czytany przez lektora oraz własny podkład dźwiękowy. Jeśli wolimy spacerować w ciszy, głos lektora i melodię w tle możemy wyłączyć w dowolnym momencie. W lepszej nawigacji pomaga mapa z zaznaczoną lokalizacją, w której się znajdujemy oraz pobliskimi miejscami, do których możemy się udać. Mapa pokazuje również pozycję geograficzną każdej panoramy. Dodatkowo zwiedzający mają do dyspozycji indeks panoram oraz galerię zdjęć.

Prawdziwą gratką są gigapanoramy, czyli ogromne zdjęcia, dzięki którym widz może dostrzec więcej szczegółów oglądanych obiektów. Bardzo duże zbliżenie wnętrza Kaplicy Trójcy Świętej oraz obrazu „Unia Lubelska", autorstwa Jana Matejki, odsłoni przed nami wiele tajemnic tych dzieł, których nie zobaczymy gołym okiem.

Ale to nie koniec. Osoby, które wybiorą się na spacer z Regionalnym Programem Operacyjnym będą mogły z bliska obejrzeć wybrane eksponaty Muzeum na Zamku w Lublinie, Muzeum Zamojskiego, „Piwnicy pod Fortuną" oraz Gotanii. W perspektywie 3D przedstawione zostały, m.in. kula armatnia, Chrystus Frasobliwy, berło Akademii Zamojskiej, moździerz wiwatowy z VIII w., maska hańby oraz rekonstrukcja stroju gockiego wojownika.

Źródłó: http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/89/news_id:838/

04-12-2012

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłasza konkurs ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.4 „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty”.

Więcej informacji dostępnych w załączniku.


04-12-2012

XI edycja Nagród Powiatu Mińskiego „Laura 2012”

26-11-2012

XVIII SESJA RADY GMINY LATOWICZ

Sesja zwołana została na dzień 30 listopada br. (piątek) na godzinę 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy

Przedmiotem obrad będzie tym razem głównie pakiet uchwał ustalających stawki podatkowe na rok 2013 (podatek rolny, podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych) oraz pakiet uchwał dotyczących gospodarki odpadami (wybór metody ustalania opłaty za odbiór odpadów, ustalenie stawki tej opłaty oraz określenie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty, a także wzoru deklaracji służącej do naliczania opłaty).

Podjęcie przez Radę Gminy w/w uchwał z zakresu gospodarki odpadami wymuszają przepisy, w myśl których od dnia 1 lipca 2013r. gminy muszą zająć się w określonym przepisami zakresie zadaniami związanymi z organizacją odbioru odpadów od mieszkańców.

Oprócz powyższego w porządku obrad znalazła się m.in. także uchwała dotycząca ustalenia taryf za pobór wody i taryf za odprowadzanie ścieków - przy czym, w części mówiącej o stawkach za wodę uchwała ta dotyczy wszystkich mieszkańców Gminy Latowicz korzystających z wodociągu tj. zarówno tych korzystających z wody pochodzącej ze stacji uzdatniania wody w Chyżynach jak i tych korzystających z wody płynącej ze stacji uzdatniania wody w Piasecznie (na terenie Gminy Cegłów)

Szczegółowy porządek obrad wraz z projektami uchwał dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej.23-11-2012

Nagroda im. OSKARA KOLBERGA „za zasługi dla kultury ludowej” dla Kapeli Stanisława PTASIŃSKIEGO z Wielgolasu

Od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku byli wiejskimi muzykantami, grającymi zarobkowo na wiejskich i miejskich weselach, tańcach, większych i mniejszych uroczystościach rodzinnych, Stanisław Ptasiński na harmonii, Piotr Parzyszek na skrzypcach i Roman Stępiński na bębenku obręczowym. W czasach młodości, choć mieszkali po sąsiedzku w gminie Latowicz, nie grywali razem.
Czytaj więcej...(fotogaleria)


16-11-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza przeprowadzenie konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) działającymi na terenie Gminy Latowicz

 1. Przedmiotem konsultacji jest projekt Programu współpracy Gminy Latowicz z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) na rok 2013.
 2. Formą konsultacji jest formularz konsultacji udostępniony na stronie internetowej Urzędu Gminy i możliwy do pobrania pocztą i pocztą elektroniczną lub w siedzibie Urzędu Gminy ul. Rynek 6, pok. Nr 14, za pośrednictwem którego można wnosić uwagi i wnioski do projektu Programu.
 3. Konsultacje będą prowadzone w okresie od 17 listopada 2012 r. do dnia 30 listopada 2012 r.
15-11-2012

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

09-11-2012

11 listopada 2012 r. – 94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Wywieśmy flagi narodowe !

Jako datę odzyskania przez Polskę niepodległości przyjęto oficjalnie 11 listopada 1918 r. czyli dzień podpisania porozumienia pomiędzy Niemcami a państwami Ententy – uznawany za symboliczne zakończenie I Wojny Światowej.

Wybór tej daty ma charakter umowny ponieważ odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było oczywiście procesem stopniowym i złożonym (nie zakończyło się tego dnia) ale wydaje się, że jest to dobry wybór ponieważ 11 listopada 1918 r. oprócz podpisania wspomnianego porozumienia o doniosłym znaczeniu międzynarodowym miało także miejsce wydarzenie o znaczeniu w skali międzynarodowej lokalnym ale niezwykle istotne już konkretnie dla dalszego procesu odradzania się polskiej państwowości – urzędująca w Warszawie jeszcze z nadania niemiecko–austriackich okupantów polska Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo nad polskim wojskiem brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu.

Świętując Narodowe Święto Niepodległości wywieśmy na naszych domach flagi narodowe – z takim apelem zwraca się Wójt Gminy Latowicz.09-11-2012

Moje Boisko – Orlik 2012

7 listopada 2012 r. oddano do użytku drugi w gminie Latowicz kompleks boisk sportowych, powstałych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Obiekt wybudowany został przy Zespole Szkół w Latowiczu. Młodzież będzie miała do dyspozycji dwa nowoczesne boiska. Na pierwszym z nich na syntetycznym podłożu można grać w piłkę nożną. Drugie z nawierzchnią poliuretanową przeznaczone zostało dla amatorów koszykówki, siatkówki i tenisa. Kompleks sportowy dysponuje również budynkiem szatniowo-sanitarnym. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 1,1 mln zł, z czego 500 tyś. zł. stanowi dotacja z budżetu państwa oraz 130 tyś. zł. dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego. Pozostałą część kwoty pokryła gmina Latowicz.

Galeria z otwarcia Orlika Przejdź do galerii

31-10-2012

Apel Wojewody Mazowieckiego

Apel Wojewody Mazowieckiego w sprawie ostrożnego postępowania z urządzeniami grzewczymi mogącymi wydzielać trujący tlenek węgla - czad.

Treść apelu w załączniku:
Pobierz załącznik


29-10-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze.
Więcej informacji dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej.26-10-2012

PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa - Planowane wstrzymanie dostaw energii na terenie gminy Latowicz

Data Nazwy ulic, miejscowość, obszar, gmina Numery i nazwy stacji (ewentualnie opis) Godziny wstrzymań
29.10.2012 Budy Wielgolewskie 0610 Budy Wielgoleskie 2 8-15
29.10.2012 Gołe Łąki 0874 Gołe Łąki 12 8-11
29.10.2012 Dębe Małe 0719 Dębe Małe 3
0558 Dębe Małe 4
0965 Dębe Małe 5
10-12
11-13
12-15
31.10.2012 Latowicz 1022 Latowicz Osiedle obwód ASXSN 9-1725-10-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza III publiczny przetarg usnty nieograniczony na sprzedaż niruchomości położonej w miejscowości Latowicz.
Przetarg odbędzie sie 29 listopada 2012 r.(czwartek) o godz. 10.00
Wadium płatne do 26 listopada 2012 r.

Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik25-10-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza III publiczny przetarg usnty nieograniczony na sprzedaż niruchomości położonej w miejscowości Dębe Małe.
Przetarg odbędzie sie 29 listopada 2012 r.(czwartek) o godz. 12.00
Wadium płatne do 26 listopada 2012 r.

Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik24-10-2012

XVII SESJA RADY GMINY LATOWICZ

Sesja zwołana została na dzień 30 października br. (wtorek) na godzinę 10.00 - odbędzie się tak jak zazwyczaj w sali posiedzeń Urzędu Gminy

W planowanym porządku obrad sesji znalazały się m.in. następujące sprawy:
 • Rozpatrzenie skargi na działalność Wójta
  Rada rozpatrzy zarzuty sformułowane w pisemnej skardze na działalność Wójta Gminy złożonej przez mieszkańca Gminy Latowicz i podejmując stosowną uchwałę zdecyduje o uznaniu ich za zasadne, częściowo zasadne lub bezzasadne - lub odłoży podjęcie uchwały do kolejnej sesji i najpierw przekaże skargę do rozpatrzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy.

 • Informacja o realizacji zadań oświatowych Gminy Latowicz w roku szkolnym 2011 - 2012
  Jest to obszerna informacja dotycząca wszystkich trzech szkół funkcjonujących na terenie Gminy Latowicz, przedstawiana corocznie w terminie do 31 października - zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty.

 • Uchwała dotycząca podziału Gminy Latowicz na okręgi wyborcze
  Uchwała dotyczy wyborów do Rady Gminy i będzie miała zastosowanie od najbliższych wyborów. Aktualne przepisy wymuszają podział każdego z istniejących na terenie Gminy Latowicz okręgów dwumandatowych na dwa okręgi jednomandatowe. Chodzi o okręgi Latowicz II oraz Wielgolas. Ogólna liczba wybieranych radnych nie ulegnie zmianie.

 • Uchwała dotycząca konsultacji z mieszkańcami Gminy Latowicz
  Uchwała ma bezpośredni związek z planowaną likwidacją jako nazw urzędowych tzw. "przysiółków" (Rozstanki, Wymyśle, Kulaśnica itd.) w Latowiczu.

 • Uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zbycie w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w Latowiczu
  Chodzi o część działki, na której usytuowany jest budynek Banku Spółdzielczego w Latowiczu. Fragment terenu (0,0286 ha), na którym stoi ten budynek jest własnością Gminy Latowicz i jest w użytkowaniu wieczystym banku - bank złożył wniosek o jego wykupienie.

 • Uchwała dotycząca zgody na zbycie w drodze przetargu nieruchomości położonej w Latowiczu
  Sprawa dotyczy działki gminnej (o powierzchni 1,7881 ha) usytuowanej w miejscu bylego boiska w Latowiczu (obok lasu).

 • Uchwała dotycząca zmian w Planie Odnowy Miejscowości Latowicz
  Chodzi tu o zatwierdzenie zmian w Planie Odnowy uchwalonych przez Zebranie Wiejskie w Latowiczu. Wprowadzone zmiany obejmują dopisanie do listy planowanych przedsięwzięć remontu dachu kościoła oraz zmodyfikowanie nazwy planowanego do realizacji zadania "Budowa Gminnego Domu Kultury" na "Budowa Gminnego Domu Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Centrum Informacji".

 • Uchwała dotycząca dofinansowania zakupu samochodu dla OSP w Latowiczu
  Uchwała dotyczy udzielenia dotacji na w/w cel ze środków budżetowych Gminy Latowicz w wysokości 112 tyś.zł. oraz 75 tyś.zł ze środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 • Uchwała doycząca zmian w składach stałych komisji Rady Gminy
  Uchwała ma związek ze złożeniem rezygnacji z funkcji przez przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów, Zdrowia, Spraw Socjalnych, Oświaty i Kultury Fizycznej.

Szczegółowy porządek obrad wraz z projektami uchwał oraz informacją o realizacji zadań oświatowych znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.19-10-2012

Informacja na temat wirusa SCHMALLENBERG19-09-2012

Nabór na studia podyplomowe "Gospodarka przestrzenna w praktyce"19-09-2012

Dofinansofanie kosztów kształcenia młodcianych pracowników

Pracodawcy, którzy zawarli umowę o pracę z młodocianymi pracownikami w celu przygotowania zawodowego, po zakończeniu nauki zawodu lub przyuczeniu do wykonywania określonej pracy, mogą otrzymać pomoc w formie dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników.

Urząd Gminy Latowicz informuje, że w bieżącym roku zmieniły się warunki dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników przysługujące pracodawcom, którzy zawarli z pracownikami - uczniami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Poniżej przedstawiamy działania, jakie należy podjąć aby otrzymać dofinansowanie z tytułu poniesionych kosztów kształcenia młodocianych zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego.


Pełny opis procedury w załączniku:
Pełny opis procedury - pobierz załącznik

Pozostałe dokumenty do pobrania w temacie "Oświata" dostępne pod tym adresem17-09-2012

Główny Inspektor Sanitarny informuje

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim informuje, że w związku z wystąpieniem na terytorium Republiki Czeskiej przypadków zagrożenia życia i zdrowia ludzi po spożyciu skażonego alkoholu, Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 16 września 2012r. decyzję Nr GIS PR-073-35/MB/12, wstrzymującą wprowadzenie do obrotu na całym terytorium Rzeczypospoloitej Polskiej, na okres 1 miesiąca, napojów alkoholowych o zawartości powyżej 20% alkoholu, wyprodukowanych na terytorium Republiki Czeskiej.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.


Treść decyzji w załączniku:
Decyzja GIS - pobierz załącznik


11-09-2012

Ćwiczenia OSP - 2012

Ćwiczenia gminne Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Latowicz odbyły się w dniu 7 września 2012 roku na budynkach magazynowych Gminnej Spółdzielni „SCh” w Latowiczu oraz kompleksie leśnym w Latowicz-Rozstanki w godz. 12.00 – 13.40. Organizatorem ćwiczeń był Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Latowiczu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Założeniem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych.
Czytaj więcej...10-09-2012

Informacje Powiatowego Lekarza Weterynarii

Informacje Powiatowego Lekarza Weterynarii informuje o wystąpieniu ogniska wąglika u bydła oraz Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Ukrainy
Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik10-09-2012

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik10-09-2012

ZŁOTE GODY

Weselej w dniu 08 września 2012 roku słońce wstało - i ono się cieszy, że blaskiem swoim może uświetnić dzisiejszą uroczystość. Wszakże tu chodzi o uczczenie jubilatów naszej Gminy Latowicz w dzień ich Złotych Godów!

A są nimi Państwo:

 • Mirosława i Ludwik Barej
 • Zdzisław i Kazimiera Bocian
 • Bernard i Krystyna Dąbrowscy
 • Marian i Maria Gałązka
 • Eugeniusz i Halina Olko
 • Henryk i Wiesława Serzysko
 • Marian i Stanisława Zawadka

O godzinie 12.00 w Kościele Rzymskokatolickim w Latowiczu ksiądz probosz Ryszard Mierzejewski w asyscie księdza Mariusza Danelczyk wikariusza oraz księdza Arkadiusza Rakoczego proboszcza parafii Rzymskokatolickiej w Wielgolesie odprawili mszę dziękczynną w intencji jubilatów.

Następnie jubilaci wraz z rodzinami udali sie do Urzędu Gminy Latowicz gdzie powitała ich marszem weselnym kapela Pana Stanisława Ptasińsiego z Wielgolasu. Wójt Gminy Latowicz Bogdan Świątek - Górski w asyscie Kierownika USC Hanny Kopa i Przewodniczącego Rady Gminy Latowicz Jana Domańskiego dokonali dekoracji medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego postanowieniem z dnia 07.03.2012 roku.

Jubilaci otrzymali życzenia wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, a także radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności aby mogli wspólnie świętować kolejne jubileusze.

Niech żyją czcigodne pary Złotych Jubilatów06-09-2012

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowych Groszkach

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na ognisko integracyjne, które odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy szkole w Nowych Groszkach. Ze swojej strony zapewnimy kiełbaski i wszystkie niezbędne dodatki. Od Państwa natomiast zależy, jak wiele osób zasiądzie przy nim, dlatego zachęcamy do zapraszania znajomych!

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa drogą mailową na adres a.pikula@mazowia.org.pl lub telefonicznie pod nr (22) 652 22 66 do 13.09.2012 r.

Link do mapy: Mapka06-09-2012

VII sezon "Ranczo"

W dniu 05-09-2012r. przed Urzędem Gminy Latowicz ponownie gościliśmy aktorów oraz ekipę popularnego serialu Ranczo. Filmowcy przygotowują dla widzów VII sezon z ich ulubionymi aktorami. Poniżej znajduje się kilka zdjęć z planu, na jednym z nich Duda (Piotr Ligienza) oraz Francesca (Anna Iberszer), rozdający autografy dla dzieci z pobliskiej szkoły.05-09-2012

XVI SESJA RADY GMINY LATOWICZ

11 września br. tzn. w najbliższy wtorek, o godz. 10.00. w Urzędzie Gminy odbędzię się kolejna sesja Rady Gminy Latowicz

Planowane jest podjęcie 4 uchwał:
 • w sprawie zmian w budżecie Gminy Latowicz na rok 2012.
 • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Latowicz na lata 2012 - 2020.
 • w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Latowicz na cele publiczne nieruchomości położonej w Wielgolesie.
 • w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu pn: "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z Gminy Latowicz" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Rada Gminy zapozna się także z informacją o wykonaniu budżetu w okresie pierwszego półrocza 2012 r. - informacja dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej.

Na sesję zaproszeni zostali p. Mieczysław Romejko - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Mińsku Mazowieckim oraz p. Paweł Żuk - Prezez Zarządu "Centrum Medyczno - Diagnostycznego" z Siedlec. Przedstawią oni informacje dotyczące opieki zdrowotnej, którą objęci są mieszkańcy Gminy Latowicz.

Ponadto, koła łowieckie działające na terenie gminy poproszone zostały o delegowanie na sesję swoich przedstawicieli w celu przedstawienia informacji dotyczących kwestii wypłaty odszkodowań za szkody w uprawach, wyrządzane przez zwierzynę łowną.

Z pełnym porządkiem obrad oraz projektami uchwał można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.05-09-2012

Dziecięca Akademia Przyszłości05-09-2012

73 rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 01 września 2012 roku przypada 73 rocznica wybuchu II wojny światowej.Z tej okazji w Kościele Rzymskokatolickim w Latowiczu o godzinie 8 ksiądz Proboszcz Ryszard Mierzejewski w asyście księdza Mariusza Danelczyka odprawili Mszę Świętą.
"Jesteśmy dziś razem, by przypominać tragedię i dramat wojny, uświadamiać, jak cenną wartością jest pokój, by uczcić pamięć tych, którzy polegli na różnych frontach II Wojny Światowej".
W Mszy Świętej uczestniczyli:

 • kombatanci
 • Wójt Gminy Latowicz Bogdan Świątek – Górski
 • Dyrektor Biblioteki w Latowiczu – Anna Niedek
 • Kierownik USC - Hanna Kopa
 • mieszkańcy Gminy Latowicz.

Następnie uczestniczy Mszy Świętej udali się pod pomnik „Bohaterom poległym w latach 1939 – 1945” i na groby nieznanych żołnierzy znajdujące się na Latowickim cmentarzu parafialnym gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze oraz oddano hołd poległym.29-08-2012

I Mazowiecki Turniej Piłkarski - Cegłów 2012Regulamin turnieju - pobierz załącznik27-08-2012

E - ZOZ - system świadczenia e - usług

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim informuje, że w ramach projektu: „E- ZOZ - system świadczenia e- usług poprzez wykorzystanie procesów wspomagania zarządzania procesami informacyjnymi i biznesowymi w Zakładzie Opieki Zdrowotnej” została uruchomiana usługa e-rejestracji pozwalająca pacjentom na rezerwację drogą elektroniczną wizyty w Przychodni Lekarskiej do.:

 • Lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej,
 • Lekarzy specjalistów w poradniach specjalistycznych,
 • Lekarzy stomatologów,
 • Lekarzy pediatrów,
 • Pracowni diagnostycznych

Moduł funkcjonuje w formie prostej strony internetowej, co sprawia że jest on łatwy w obsłudze nawet dla Pacjentów znających tylko podstawowe zasady poruszania się w Internecie. Moduł dostarcza funkcjonalność rejestracji do wybranego gabinetu oraz do wybranego lekarza. W wyborze najbardziej odpowiedniego terminu wspomaga Pacjenta wykaz prezentujący szacunkowy czas oczekiwania na wizytę do wybranego specjalisty. Zainteresowani zapisem mają możliwość podglądu zarezerwowanych przez siebie terminów wraz z określeniem powodu wizyty, szczegółowych informacji na temat lokalizacji gabinetu oraz pozyskania innych niezbędnych wiadomości. Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na powyższy temat zapraszamy na nasze strony internetowej: www.spzozmm.pl oraz www.ezoz.spzozmm.pl23-08-2012

Stypendia szkolne


STYPENDIA SZKOLNE NA ROK 2012/2013

Treść ogłoszeń w załącznikach:

Informacja o pomocy materialnej o charakterze socjalnym - pobierz załącznik
Oświadczenie o innych dochodach za rok 2012 - pobierz załącznik
Oświadczenie o pozostawaniu bez pracy 2012 r. - pobierz załącznik
Wniosek o przyznanie stypendium - pobierz załącznik
Wydatki kwalifikowane - pobierz załącznik18-07-2012

Wyprawka szkolna


DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW „WYPRAWKA SZKOLNA” - 2012/2013

Treść ogłoszenia w załączniku:
Wyprawka szkolna - pobierz załącznik
Wniosek o dofinansowanie podręczników - pobierz załącznik17-08-2012

Dożynki gminno - parafialne Latowicz 2012

Zwyczajem stało się, że w Latowiczu corocznie odbywają się dożynki.15 sierpnia 2012 r., w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystości poświęcenia tegorocznych plonów – tym razem na Dożynkach Gminno–Parafialnych.

Przed Kościołem w Latowiczu zebrały się delegacje z 10 miejscowości z Parafii Latowicz ze swoimi wieńcami dożynkowymi. Następnie wszyscy udali się na Mszę Świętą, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Ryszard Mierzejewski. Nad całością uroczystości oraz jej organizacją czuwał ksiądz Wikary Mariusz Danelczyk. W trakcie Mszy Św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe oraz przekazane przez Starostów poszczególnych delegacji bochny chleba upieczone z tegorocznej mąki.

Po Mszy Św. w korowodzie dożynkowym wszyscy udali się na plac przed Kościołem, na którym nastąpiła część artystyczna. Przemówienie wygłosił Wójt Gminy Latowicz Bogdan Świątek-Górski dziękując rolnikom za ich trud włożony w pracę na roli oraz chęć przygotowania pięknych wieńców dożynkowych. Podziękowania zostały złożone również przybyłym gościom wśród których znaleźli się:

Wiesław Gąska – Wójt Gminy Borowie,
Alicja Szaniawska – Przewodnicząca Rady Gminy Borowie,
Jan Domański – Przewodniczący Rady Gminy Latowicz,
Arkadiusz Rakoczy – Proboszcz Parafii Wielgolas oraz Radni i Sołtysi z Gminy Latowicz oraz wsi Laliny i Iwowe z Gminy Borowie.

Delegacje z poszczególnych miejscowości umilały czas przybyłym gościom śpiewając piosenki z własnoręcznie napisanym tekstem.

Wójtowie, Starostowie Dożynek oraz Przewodniczący Rad Gmin częstowali chlebami zgromadzonych licznie mieszkańców i przybyłych gości.

Wodzirejem tegorocznych dożynek była Anna Niedek – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Latowiczu, która przybliżała ciekawostki o Gminie Latowicz oraz zachęcała do korzystania z atrakcji przygotowanych przez gospodarzy dożynek. Pracownicy Urzędu Gminy serwowali poczęstunek w postaci własnoręcznie pieczonych ciast oraz wyśmienitej grochówki. Strażacy z jednostki OSP Latowicz przygotowali kiełbaski z grilla. Nie zapomniano również o dzieciach, dla których było wesołe miasteczko. Atrakcją stał się tort dożynkowy upieczony przez Justynę Szostak – tegoroczną laureatkę Konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w kategorii wyrobów cukierniczych.

Wśród atrakcji przygotowanych na dożynki znalazły się także: pokaz Ratownictwa Drogowego w wykonaniu OSP Latowicz i OSP Redzyńskie, pokaz gąsienicowego pojazdu wojskowego z okresu II Wojny Światowej, występy Kapeli Mazowszaki oraz Kapeli Ptasińskich z Wielgolasu.

Dożynki zamknął występ zespołu „LIVE”, który do późnych godzin wieczornych przygrywał bawiącej się młodzieży i dorosłym.

Wszyscy byli zadowoleni, iż poniesiony trud został uwieńczony sukcesem w postaci udanej imprezy dożynkowej.

Anna Niedek
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Latowiczu

Galeria zdjęć z uroczystości dożynek gminno - parafialnych - część 1...
Galeria zdjęć z uroczystości dożynek gminno - parafialnych - część 2...
Galeria zdjęć z uroczystości dożynek gminno - parafialnych - część 3...16-08-2012

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

02-08-2012

Konsultacje projektu „Rocznego programu współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2013 rok”


Informacja: Pobierz załącznik
Program: Pobierz załącznik
Formularz: Pobierz załącznik02-08-2012

Zasady korzystania z boiska Orlik w Wielgolesie

Dokument w załączniku: Pobierz załącznik


02-08-2012

Akademia liderów zmianTreść ogłoszenia w załączniku: Pobierz załącznik
Plakat: Pobierz załącznik31-07-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Zapytanie ofertowe dotyczące zamówienia "Świadczenie usług weterynaryjncyh, w tym zapewnienie całodobowej opieki w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt"
Termin składania ofert 12 września 2012 r. godz. 14.30
Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik31-07-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Zapytanie ofertowe dotyczące zamówienia "Świadczenie usług polegających na odławianiu i dostarczaniu bezdomnych zwierząt do schroniska"
Termin składania ofert 12 września 2012 r. godz. 13.30
Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik31-07-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza II publiczny przetarg usnty nieograniczony na sprzedaż niruchomości położonej w miejscowości Dębe Małe.
Przetarg odbędzie sie 12 września 2012 r. o godz. 12.00
Wadium płatne do 7 września 2012 r.

Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik31-07-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz

Wójt Gminy Latowicz ogłasza II publiczny przetarg usnty nieograniczony na sprzedaż niruchomości położonej w miejscowości Latowicz.
Przetarg odbędzie sie 12 września 2012 r. o godz. 10.00
Wadium płatne do 7 września 2012 r.

Treść ogłoszenia w załączniku:
Pobierz załącznik19-07-2012

Komunikat Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia "Kapitał - Praca - Rozwój " - konsulatacje aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju


Treść ogłoszeń w załącznikach:
Komunikat - aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Kapital - Praca - Rozwój
Karta LSR SPR
Rozporządzenie MR i RW19-07-2012

Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi18-07-2012

Strażacy kopią piłkę

15 lipca 2012 na boisku Orlik przy Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie (gm. Latowicz) odbył się I Turniej Piłki Nożnej jednostek OSP z terenu gminy Latowicz o puchar Wójta Gminy Latowicz. W zawodach wzięło udział 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych podzielonych na dwie grupy, w których mecze grano systemem „każdy z każdym”. I tak po zmaganiach grupowych kolejność przedstawiała się następująco:Po awansie z grup 2 najlepszych zespołów rozegrano dalsze mecze:Na koniec zawodów najlepsze zespoły oraz zawodnicy otrzymali puchary, medale i nagrody wręczone z rąk Wójta Gminy Latowicz – p. Bogdana Świątka-Górskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Piłatkowski z Wielgolasu a najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Dziugieł ze Strachomina. Rywalizacja w całym turnieju była zacięta lecz zgodna z zasadami fair-play. Głównym organizatorem zawodów był p. Mariusz Prekurat – animator boiska Orlik przy Zespole Szkół w Wielgolesie.06-07-2012

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie05-07-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz


Zapytanie ofertowe dotyczące zamówienia "Świadczenie usług weterynaryjnych, w tym zapewnienie całodobowej opieki w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt".
Termin składania ofert: 20 lipca godz.12.30
Treść ogłoszenia w załączniku: pobierz załącznik05-07-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz


Zapytanie ofertowe dotyczące zamówienia "Świadczenie usług na przechowywanie bezdomnych zwierząt".
Termin składania ofert: 20 lipca godz.11.30
Treść ogłoszenia w załączniku: pobierz załącznik03-07-2012

Stypendia Wójta Gminy Latowicz za rok szkolny 2011/2012


Wójt Gminy Latowicz na podstawie uchwały Rady Gminy Latowicz Nr XIII/63/07 z dnia 30 października 2007 r. zmienionej uchwałą Nr XXVII/156/09 z dnia 22 września 2009 roku w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów szkół prowadzonych przez gminę Latowicz w roku szkolnym 2011/2012 przyznał stypendia w kategorii:

 • 8 stypendiów za wysokie wyniki w nauce uczniom szkoły podstawowej, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,6 i wzorową ocenę z zachowania oraz uczniom gimnazjum, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,4 i wzorową ocenę z zachowania;
 • 1 stypendium za szczególne osiągnięcia ucznia gimnazjum związane z procesem nauczania, laureata I miejsca w konkursie Najlepszy Gimnazjalista powiatu mińskiego pod hasłem „SUPERGIMBUS 2012”, który uzyskał średnią ocen 5,22 oraz wzorową ocenę z zachowania.

STYPENDIA OTRZYMALI:

Za wysokie wyniki w nauce:
 1. Natalia Gajowniczek - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Latowiczu,
 2. Alicja Osiak - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Latowiczu,
 3. Magdalena Świątek - uczennica klasy I Gimnazjum w Zespole Szkół w Latowiczu,
 4. Klaudia Styś - uczennica klasy II Gimnazjum w Zespole Szkół w Latowiczu,
 5. Julia Zawadka - uczennica klasy IVB Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie,
 6. Aleksandra Zawadka - uczennica klasy I A Gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie,
 7. Aneta Komorek - uczennica klasy II Gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie,
 8. Dominika Rogowska - uczennica klasy III A Gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie.

Za szczególne osiągnięcia związane z procesem nauczania:
 1. Łukasz Zajma - uczeń klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie.

WSZYSTKIM STYPENDYSTOM GRATULUJEMY11-06-2012

Prośba o wsparcie finansowe remontu kościoła w Latowiczu


Treść ogłoszenia w załączniku: pobierz załącznik06-06-2012

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii dla hodowców utrzymujących trzodę chlewną.

Treść ogłoszenia w załączniku: pobierz załącznik06-06-2012

Gminne zawody sportowo - pożarnicze

W dniu 3 czerwca 2012 r. w godz. od 14.00 do 18.00 na boisku sportowym w Latowiczu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Latowiczu oraz Komenda Powiatowa PSP w Mińsku Mazowieckim.
Czytaj więcej...22-05-2012

Ćwiczenia OSP w Latowiczu

Dnia 18 maja 2012 roku w Zespole Szkół w Latowiczu przeprowadzono praktyczne sprawdzenie ewakuacji połączone z ćwiczeniami jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Latowiczu oraz zastępu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mińsku Mazowieckim. Pozoracją ćwiczeń był pożar w pracowni chemicznej w budynku Zespołu Szkół w Latowiczu, połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły, w tym jedna osoba ranna została wyniesiona na noszach, udzielono jej pomocy medycznej. W ćwiczeniach brało udział 257 uczniów oraz 43 pracowników szkoły. Dowódcą OSP Latowicz był wiceprezes-naczelnik Paweł Kania, dowódcą JRG kpt. Michał Kądziołka. Po zakończeniu ćwiczeń strażacy pokazali możliwości działań ratowniczo-gaśniczych samochodów pożarniczych, młodzież miała okazję sprawdzenia wyposażenia samochodów pożarniczych.22-05-2012

Ogłoszenie Wójta Gminy Latowicz


Zapytanie ofertowe dotyczące zamówienia "Sporządzenie opinii w sprawie naruszenia stanu wody na gruncie".

Treść ogłoszenia w załączniku: pobierz załącznik22-05-2012

Informacja w sprawie zakazu stosowania mączek mięsno-kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich


W załączeniu:

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim: pobierz załącznik
Ulotka informacyjna Głównego Lekarza Weterynarii: pobierz załącznik